cze
2016

Kratki ściekowe

Tematem przewodnim tego bloga będą z całą pewnością kratki ściekowe. To bardzo ważne elementy systemu odwodnienia. W niektórych sytuacjach wręcz kluczowe. Z drugiej strony równie istotny jest ich prawidłowy wybór. Przecież mogą przynieść zarówno wiele korzyści jak i szkód. Wszystko zależy od właściwego wyboru kratek ściekowych.

W dzisiejszym wpisie skupię się bardziej na przeznaczeniu omawianych elementów. Kratki ściekowe to pojęcie dosyć dobrze znane. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu, gdzie mogą być stosowane te elementy. Oczywiście są one bardzo powszechne. Nie znaczy to jednak, że ich wybór jest banalny. Na rynku możemy spotkać szereg różnych modeli kratek ściekowych. Są one mocno zróżnicowane pod względem specyfikacji technicznej, budowy oraz przepustowości. Bez trudu możemy także dostrzec różnice cenowe. Warto jednak podkreślić, że kratki ściekowe to elementy, na których nie warto oszczędzać. Muszą być one dobrane ściśle według potrzeb naszego zakładu. W przeciwnym wypadku taki zakup będzie totalnie bezcelowy. Po co nam wpusty podłogowe, które nie spełnią swojej roli lub będą ją sprawować niewłaściwie. Systemy odwodnienia to nie jest dobre miejsce na oszczędności. Im szybciej to zrozumiecie tym większe macie szanse na wybór właściwych kratek ściekowych.

Omówmy zatem gdzie można spotkać opisywane tutaj elementy systemu odwodnienia. Otóż wpusty podłogowe są dosyć powszechnie spotykane w zakładach przemysłowych, które działają w branży chemicznej, budowlanej oraz spożywczej. Z pewnością każdy z Was zauważył również kratki ściekowe umieszczone w obiektach użyteczności publicznej. Zapewniam Was jednak, że w żadnym z tych miejsc nie znajdziecie dwóch identycznych modeli kratek. To tylko potwierdza, że każdy zakład ma specyficzne wymagania dotyczące budowy systemu odwodnienia.

Myślę, że zachęciłem Was do lektury kolejnych wpisów, które już wkrótce pojawią się na blogu. Znajdziecie w nim wiele ciekawych informacji dotyczących kratek ściekowych ze stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*